Evinizde Ferforje Şıklığı

heading

Evinizde Ferforje Şıklığı 

''Ferforje'', Fransızca'dan gelen bir kelime olup aslı Ferforge kelimesinden gelmektedir. Ferforje kısaca dövülmüş demir anlamına gelmektedir.  Geçmiş yüzyıllarda kullanılan ferforje ‘nin ilk örnekleri M.S. 4yy'a kadar dayanır. 12. yy ortalarına doğru ferforje ‘nin eskimeyen dilinin harfleri S ve C harfleri ortaya çıkmıştır. Ferforje'de en fazla kullanılan motiflerden olan yaprak ve çiçek örneklerine ise 12.yy sonlarına doğru Almanya da rastlanmıştır. Ardından demirde 3 boyutun önemi anlaşılmış bu konu üzerinde yoğunlaşarak demirin yani ferforje ‘nin güzelliği ortaya çıkarılmıştır.

Günümüzde ise ev ve bahçelerde kullanılan birçok eşya ferforje'den üretilmeye başlanmıştır. Özellikle evin iç bölümlerinde ''ferforje kapı'', ''ferforje merdiven'', ''ferforje balkon demiri'' gibi evimizi güzelleştiren mimari şekiller yapıldığı gibi, günlük hayatımızda rahatlıkla kullanabileceğimiz şık masalar ve sandalyeler de yapılabilmektedir. Gene evimizin dış alanı içinde ferforje duvar üstü korkuluğu, pencere demiri, ferforje bahçe kapısı ya da ''ferforje kamelya'' yapılabilmektedir. Özellikle bahçeli evler için ideal olan ferforje kamelya ile sıcak havalarda ailenizle birlikte hoşca vakit geçirebileceğiniz alanlar yaratabilirsiniz. Ferforje duvar üsü korkuluğuyla da evinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Gene istediğiniz ferforje bahçe kapısını  tasarlatarak evinizde farklı ve estetik bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz. Ferforje birçok bakımdan size avantaj sunacaktır. Her şeyden önce ''demir doğrama'' gibi dayanıklı malzemelerden yapıldığı için ferforje çok dayanıklıdır ve uzun yıllar evinizde ya da bahçenizde güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca ferforjelerin  kullanımı ve temizliği de oldukça basit ve pratiktir. Gene ferforjeler günümüzde fabrika ortamında kolaylıkla üretilebildiği için birbirinden farklı birçok model ve motife sahiptir. Bu nedenle evinize ve zevkinize uygun ferforje modelleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Ferforjeler ayrıca şık ve estetik görünümleri sayesinde evinize ya da bahçenize çok farklı bir hava katar ve herkesin beğenisini kazanır.

Kısaca evinizde ya da bahçenizde kullanıcağınız ferforjeler evinizi güzelleştirmekle kalmayacak aynı zamanda uzun yıllar kullanabileceğiniz dayanıklı ferforjelere sahip olmanızı sağlayacaktır. Siz de firmamıza gelerek ferforjelerinizi kaliteli hizmet garantisiyle istediğiniz model ve motifte tasarlatarak sahip olabilirsiniz. Üstelik uygun ferforje fiyatlarımızdan ve kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz.