Ferforje Balkon Demiri

heading

Ferforje, günümüzde iç ve dış mimaride kullanılan bir stildir. Demirin eritilip bükülmesi ile elde edilen bu ürünlerin modası geçmemektedir. Ferforje sadece mimari anlamda kullanılmamakta aynı zamanda sanat olarak anılmaktadır. Bu sanatın en önemli örnekleri 16. Ve 17. Yüzyıllarda Fransızlar tarafından verilmiştir. Zaten ferforje kelimesi dünyaya Fransızcadan yayılan bir kelimedir ve demirin dövülmesi anlamına gelmektedir.

Balkonlar, günümüz dünyasında son derece önemlidir. Şehir hayatının yoğunluğundan sonra dinlenme ve nefes alma imkanı bulduğumuz balkonlarda görsellik oldukça önemlidir. Bu noktada devreye “ferforje balkon demiri” girmektedir. “Ferforje balkon demiri” balkonlarda en fazla uygulanan korkuluklar arasında yer almaktadır.

“Ferforje balkon demiri” demirin eritilip bükülmesi ve sonrasında çeşitli motiflerle birleştirilmesiyle oluşmaktadır. Zımparalama işleminin ardından gelen boya işleminde evin dış cephesine ve balkona en uygun renkte boya yapılmaktadır. Sonrasında ise kaynak işlemi uygulanarak balkon demiri işlemi tamamlanmaktadır.”Ferforje balkon demiri” konusunda birçok çeşit mevcuttur. Firmalar hazır şekillerle üretim yaptığı gibi sizlerin tarif etmesiyle birlikte aklınızdaki biri bir balkon demiri de üretmektedir. Yani bu konuda özel üretim mümkün olmaktadır.

“Ferforje balkon demiri” ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli konu uygulama yapılan evde çocuk bulunup bulunmadığıdır. Evde çocuk bulunan aileler için bu demirlerin yüksekliği daha fazla olmaktadır. Ayrıca dileyen aileler bu demirleri tüm balkonu kaplayacak şekilde ayarlayabilmektedir. Yani bu konu güvenlik açısından oldukça önemlidir.

Balkonlarında hem klasik hem de çağdaş görüntüyü harmanlamak isteyenlerin tercihi “ferforje balkon demiri” olmaktadır. Sizler de günün yoğunluğundan sonra açık havada oturma imkanı bulduğunuz balkonlarda bu demiri tercih ederek hem güvenliğinizi sağlamış olacak hem de balkonunuza şık bir dış görüntü katmış olacaksınız. Siz balkon demirinizi tasarlayın ve aynısını balkonunuza yaptırın.