Ferforje Duvar Üstü Korkuluğu

heading

Ferforje, demirin işlenerek adeta sanat haline getirilmesi işlemine denilmektedir. Binaların içinde olduğu kadar dışında da ferforje kullanılmaktadır. Özellikle pencerelerde, balkonlarda, merdivenlerde sıklıkla karşımıza çıkan ferforjeler, aynı zamanda duvarların üst kısmında da kullanılmaktadır. “Ferforje duvar üstü korkuluğu” özellikle bahçeli binalarda tercih edilmektedir.

“Ferforje duvar üstü korkuluğu” bahçeli binaların yanı sıra iş merkezlerinde ve binaların teras kısmında da kullanılmaktadır. Özellikle terasta küçük çocukların aşağı düşmelerini engellemek için bu tarz korkuluk kullanılmaktadır. Böylece binalarda güvenliğin daha üst düzeye çıkması sağlanmaktadır.

“Ferforje duvar üstü korkuluğu” sadece binaların dış kısmında değil, aynı zamanda şehirlerin önemli bölgelerinde de kullanılmaktadır. Şehirlerin yüksek bölgelerinde bulunan çıkıntılara yapılan korkuluklar ile güvenlik sağlanmaktadır. Güvenlik konusunun yanı sıra estetik anlamda da oldukça şık bir görüntü elde edilmektedir.

“Ferforje duvar üstü korkuluğu” için öncelikle uygulanacak olan alanın ölçüsü alınmaktadır. Bu ölçüye uygun olarak üretim yapılması esastır. Sonraki aşamada demirin kesilmesi ve şekil verilerek birleştirilmesi işlemine geçilmektedir. İnce işçilik isteyen korkulukların üretimi sırasında dikkatli olunması ve ölçülere bağlı kalınması esastır.

“Ferforje duvar üstü korkuluğu” üretilirken standartlara uygun üretim yapılmalıdır. Kaliteli malzeme kullanılması bu korkulukların uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda korkuluklarda kısa sürede renk solması ya da aksesuarlarda dökülme yaşanmaması için malzemenin kaliteli olması ve bakımının belirli periyotlarla yapılması gerekmektedir.

“Ferforje duvar üstü korkuluğu” çeşitli şekillerde ve ebatlarda üretilmektedir. Standart olan korkuluklar olduğu gibi isteğe özel korkuluklar da bulunmaktadır. Çeşitli desenler ve renklerle şık bir görüntü elde edilen bu korkulukların üretimini yapan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar hızlı bir şekilde üretim gerçekleştirmektedir. Firmalar arasında seçim yaparken iyi araştırma yapmak ve tüm etkenleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.