Ferforje Duvar Üstü Korkuluğu

heading

Ferforje, kelime anlamı olarak dövülmüş demir demektir ve Fransızca bir sözcüktür. İnsanlığın kullandığı en eski madenlerden olan demir, çok eski dönemlerde çanak, çömlek, silah yapımı için kullanılmaktaydı. Bu sağlam ve dayanıklı maden, günümüzdeki teknolojik gelişmeler ile çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. İç ve dış mekanda tercih edilen ferforje, mekanlara hem nostaljik hem de çağdaş bir görüntü katmaktadır.

Ferforjenin dış mekanda kullanımına bir örnek “ferforje duvar üstü korkuluğu” konusudur. Özellikle bahçeli binaları ya da bahçeyi korumak için duvarlar örülmektedir. Bu duvarlar tek başına yetersiz kaldığı için “ferforje duvar üstü korkuluğu” tercih edilmektedir. Böylece dış cephede güvenlik daha üst seviyeye çıkmış olmaktadır.

“Ferforje duvar üstü korkuluğu” üretiminde demir parmaklıklar kullanılmaktadır. Bu demir parmaklıkların yan yana birleştirilmesi ile bu korkuluklar oluşmaktadır. Üretim aşamasından önce alınan ölçüye göre hareket edilmekte, duvarın genişliği baz alınmaktadır. Uzunluk konusunda ise belirleyici olan müşterinin talebidir.

“Ferforje duvar üstü korkuluğu” ile sadece güvenlik konusunda artı kazanmış olmayacaksınız. Aynı zamanda dış cephede estetik bir görüntü elde etmiş olacaksınız. Demirin bükülerek ve çeşitli motiflerle birleştirilerek oluşturulan bu korkuluklar sıkça tercih edilmektedir. Böylece hem güvenlik hem de görsellik konusunda artı kazanılmaktadır.

“Ferforje duvar üstü korkuluğu” konusunda hizmet almadan önce ihtiyacı belirlemeniz önemlidir. Yani korkuluğun yüksekliği ve üzerinde bulunmasını istediğiniz motifleri belirlemeniz oldukça önemlidir. Sonraki aşamada firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

“Ferforje duvar üstü korkuluğu” konusunda hizmet veren birçok önemli firma vardır. Bu konuda hizmet alırken malzeme kalitesi ve işçiliği mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu etkenler bir araya gelerek şık ve modern bir korkuluğun oluşmasını sağlayacaktır. Hem klasik hem de çağdaş görüntü isteyenler bu korkulukları tercih etmektedir.