Ferforje Kamelya

heading

Parklarda, piknik alanlarında, bahçelerde, yani dış mekanlarda gölgelenmek, dinlenmek ve hoş vakit geçirmek için kullanılan, üstü kapalı ve iç kısmında oturma yerleri bulunan, çeşitli geometrik şekillerde üretilen yapılara kamelya denmektedir. Kamelyalar demir ya da ahşap gibi malzemelerden üretilmektedir.

“Ferforje kamelya” demir kullanılarak üretilen kamelyadır. Sağlamlık açısından ön plana çıkan bu yapılar, özellikle site bahçelerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Günlük hayatın koşuşturmacasından sonra açık alanda dinlenebilme imkanı sağlayan kamelyalar değişik modeller ile üretilmektedir. Bu modelleri kullanıcılar belirlemektedir.

“Ferforje kamelya” demirin eritilerek şekil verilmesi ile elde edilmektedir. Çeşitli renklerde ve geometrik şekillerde üretilebilen bu yapıların iç kısmında bulunan oturma kısımları da genellikle ferforje olmakta ve üst kısmına minder gibi rahatlatıcı maddeler eklenmektedir. Bu kamelyalar bahçelerin istenilen bölgesine hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

“Ferforje kamelya” dayanıklılık açısından ön plana çıkmakta ve bakımı da kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Güneşe maruz kaldığı için zamanla rengi solsa bile kolayca boyama yapılabilen “ferforje kamelya” bunun yanı sıra yıkanarak ya da silinerek kolayca temizlenebilme özelliğine sahiptir. Bu da kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

“Ferforje kamelya” kurulum amacına ya da kullanıcıların zevkine göre çeşitli şekillerde üretilmektedir. Bir kamelyanın zemine uyumu son derece önemlidir. Bu noktada düzgün proje ve doğru montaj konusu devreye girmektedir. Önemli olan unsur, kamelyanın rüzgar gibi dış etkenlerden etkilenmemesidir.

“Ferforje kamelya” konusunda birçok firma hizmet sunmaktadır. Bu firmalar arasında tercih yaparken gerekli sertifikalara sahip olmasına, kaliteli malzeme kullanılmasına, düzgün işçiliğe sahip olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Aksi takdirde kurulan kamelyanın sallanarak yerinden oynama riski bulunmaktadır. Dinlenme ve nefeslenme bakımından günümüzdeki en önemli unsurlardan olan kamelyalar, dış alanlara şıklık ve modernlik de katmaktadır.