Pencere Demiri

heading

Evlerimiz kendimizi en güvende hissettiğimiz yerlerdir. Bu güvenliği tehdit edebilecek dış unsurlar bulunmaktadır. Bu tehditleri önlemek için özellikle kapı ve pencerelerin güvenli olması son derece önemlidir. Özellikle pencereler, hırsızlar için evlere giriş noktası olmaktadır. Bu noktada devreye “pencere demiri” girmektedir.

“Pencere demiri” güvenlik açısından son derece önemli bir konudur. Özellikle alt katlarda bulunan evler için bu demirler adeta olmazsa olmazdır. Pencereler için alüminyum korkuluklar da bulunmaktadır ancak sağlamlık açısından demir parmaklıklar önerilmektedir. Demir, bükülemediği için oldukça sağlamdır.

“Pencere demiri” sadece dışarıdan müdahaleyi değil, içeriden dışarıya çıkışı da engellemektedir. Özellikle evinde küçük bebeği olan kişiler, sıcak aylarda camları açamamaktadır. Ancak bu demirlerden yaptıran kişiler gönül rahatlığıyla pencerelerini açabilmektedir. Yani çocukların güvenliği açısından da oldukça önemlidir.

“Pencere demiri” üretim aşamasında demir kullanılmakta ve bu demire çeşitli şekiller verilmektedir. Özellikle parmaklıkların arasına yapılan modeller ile görsel anlamda bütünlük sağlanmaktadır. Bu demirlerden tercih ederken binaya uygunluğu göz önünde bulundurulmalıdır. Yani, sadece güvenlik açısından değil estetik açıdan da değerlendirilmelidir.

“Pencere demiri” konusunda standart modeller mevcuttur. Bunun yanı sıra isteğe göre özel üretim de gerçekleştirilmektedir. Uygulanacak olan pencerenin büyüklüğüne göre özel üretim gerçekleşmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken uygun ebatta üretim yapılmasıdır. Aksi takdirde demir işlevini yitirmiş olacaktır.

“Pencere demiri” konusunda hizmet veren birçok firma mevcuttur. Özellikle evinizin ya da iş yerinizin güvenliğini sağlamak için bu demirlerden yaptırmanız önemlidir. Alt katlarda oturanlar ya da üst katlarda oturmasına rağmen evlerinde küçük çocuk bulunan kişiler bu hizmetten mutlaka faydalanmalıdır. Bu demirlerden yaptırmaya karar verdiğinizde evinizin ve pencerenizin yapısına uygun olan hazır modellerden tercih yapabilir ya da özel üretim isteyerek pencerenize demir yaptırabilirsiniz.